Mindannyian jól emlékszünk a régi számítógépekre, talán még a commodore 64-esekre is, amelyek az egyik legkorábbi PC-k közé tartoztak. Az PC rengeteget fejlődött az évek során és a teljesítmény, a feldolgozóképesség valamint a minőség a sokszorosára növekedett a 10-15 évvel ezelőtti helyzetekhez képest.
Az első számítógépeket az 1940-es,50-es években kezdték el gyártani, és a méretük körülbelül egy nagyobb mai sarokszekrény méreteinek felelt meg. Hatalmas szekrényméretű dobozok voltak és mindössze egyszerűbb feladatok elvégzésére voltak alkalmasak. Ahogy teltek az évek és kezdett kiforrni az integrált áramköri technológia, az asztali PC egyre jobb és jobb lett. 16 megabájt, 32 megabájt, 64, 128, 256, 512 megabájt memória, 0.5 GHz, 1 Ghz, 2 Ghz órajelű processzor…
A számítógépes alkatrésze egyre jobbak és jobbak lettek, míg olyan szintre jutottunk el, hogy egy processzormag másodpercenként több millió műveletet is képes elvégezni. És néhány processzorban akár 8 ilyen mag is van. Bizony, ezek a gépek legtöbbször szerverként használatosak és nem olcsók. A mai asztali PC-ket az ember általában 3 fő dologra használja. Munka, szórakozás és ügyintézés.
A médiaorientált munkához általában erősebb asztali PC-k szükségesek. Ide tartozik a videó vágás, a zenekészítés és a Photoshop. A szórakozás mindenki számára ismert. Számítógépes játékok. A mai játékokhoz már nagyon izmos gépek szükségesek, és ezekre néha több százezret is rá lehet költeni. Mint minden elektronikai terméknél, a határ a csillagos ég. Az asztali PC hatalmas fejlődésen ment keresztül az 50es évek óta és továbbra is fejlődni fog, ez az egy biztos.